Kā izvēlēties parketa škirojumu (klasi)?

Ražošanas procesā parkets tiek šķirots un sadalīts pēc dažādiem šķirojumiem jeb klasēm. Izvēloties parketu, viens no visbiežāk uzdotajiem jautājumiem ir- kādas ir atšķirības starp dažādu šķirojumu parketu? Jautājums ir tiešām būtisks, turklāt, divu iemeslu pēc. Pirmkārt, parketa šķirojums nosaka tā vizuālo izskatu (bet ne tehnisko kvalitāti!). Līdz ar to, ir svarīgi izvēlēties jūsu individuālajai gaumei atbilstoša šķirojuma parketu. Un otrkārt, šis jautājums ir svarīgs no finansiālā aspekta- cenas atšķirības starp dažāda šķirojuma parketu var sasniegt par 40-50%. Līdz ar to, pareiza šķirojuma izvēle var jums nodrošināt būtisku ietaupījumu! Šajā rakstā aplūkosim mūsu piedāvātā parketa šķirojumus un atšķirības starp tiem!

Rustic šķirojuma parkets

Zari: tiek pieļauti lieli zari;

Aplievas koksne – tiek pieļauta (aplieva ir gaišākas koksnes joslas gar parketa dēļu malām).

Šis ir vispopulārākais mūsu piedāvātā parketa šķirojums. Rustic šķirojuma parkets parāda dabīgo koksnes skaistumu – ar zariem, dažādām toņu variācijām un tekstūrām. Zari un plaisiņas tiek špaktelētas, un praktiskā lietošanas ziņā atšķirību no augstākiem šķirojumiem nav.

Rustic šķirojuma parkets

Rustic šķirojuma parkets

Classic šķirojuma parkets

Zari: tiek pieļauti lieli zari;

Aplievas koksne – netiek pieļauta.

Nākamais pakāpiens uz augšu virs Rustic šķirojuma. Vienīgā atšķirība ir tāda, ka Classic šķirojumā netiek pieļauta aplievas koksne. Liela izmēra zari tiek pieļauti, tāpat kā iepriekšminētajā Rustic šķirojumā.

Classic šķirojuma parkets

Classic šķirojuma parkets

Living šķirojuma parkets

Zari: tiek pieļauti nelieli zariņi;

Aplievas koksne – tiek pieļauta.

Atšķirībā no abiem iepriekš minētajiem šķirojumiem (Rustic un Classic), Living šķirojumā netiek pieļauti liela izmēra zari. Toties tiek pieļauta aplievas koksne. Šo šķirojumu izvēlas tad, ja uz parketa nevēlas redzēt lielus zarus, taču nav iebildumu pret aplievas koksni, kas padara kopējo koksnes struktūru raibāku un toņu variācijām bagātāku. Jāatceras, ka aplievas koksnes esamība nekādi nepasliktina parketa kvalitāti, nedz arī ietekmē ekspluatācijas īpašības. Ietekme ir tikai vizuāla.

Living šķirojuma parkets

Living šķirojuma parkets

Select šķirojuma parkets

Zari: tiek pieļauti nelieli zariņi;

Aplievas koksne – netiek pieļauta.

Select šķirojuma parkets jau ir uzskatāms par augstas klases izvēli. Šeit redzam tikai neliela izmēra zariņus, un aplievas koksne nav pieļaujama. Rezultātā iegūstam mierīga, harmoniska izskata grīdu, bet tajā pašā laikā atsevišķie zariņi pasvītros koksnes individuālo, unikālo raksturu. Lieliski iederēsies jebkurā pārdomātā, izsmalcinātā interjerā!

Select šķirojuma parkets

Select šķirojuma parkets

Premium šķirojuma parkets

Zari: netiek pieļauti;

Aplieva – netiek pieļauta.

Premium šķirojumā nonāk tikai visaugstākās klases parketa dēļi. Tiem netiek pieļauti ne zari, nedz arī aplievas koksne. Protams, tekstūru variācijas un zīmējums katram dēlim būs individuāls, jo koks tomēr ir dabīgs materiāls un katrs dēlis būs unikāls. Tomēr kopumā Premium šķirojuma parkets radīs ļoti mierīga, izsmalcināta rakstura grīdu. Šāds parkets parasti tiek ieklāts īpaši izsmalcinātos interjeros, dizaina projektos, kā arī klasiska stila Jūgendstila ēkās. Šis būs parkets īsteniem klasisku vērtību un tradīciju cienītājiem!

Premium šķirojuma parkets

Nobeigums

Lai arī kāda būtu jūsu gaume, finanšu iespējas un attiecīgā projekta prasības, mūsu speciālisti spēs piedāvāt piemērotāko risinājumu ikvienam projektam un klientam. Izvēloties parketu, ļoti ieteicams nevadīties tikai pēc bildēm interneta resursos, bet gan apskatīt produkcijas paraugus klātienē. Mūsu birojā jums ir iespēja to izdarīt, lūdzu sazinieties ar mums, izmantojot Kontaktformu (vai arī vienkārši pa tālruni 26387593), un vienosimies par tikšanās laiku, lai apspriestu jūsu projektu un sagatavotu izdevīgu piedāvājumu tieši jums! Uz tikšanos!

Kad parkets izvēlēts, nedrīkst arī aizmirst par tā kopšanu! Šeit raksts, kurā skaidrojam kā pareizi kopt parketu.

Nepieciešama palīdzība?

Mēs piedāvājam bezmaksas objekta apskati, tāmes sastādīšanu un konsultāciju.