Kā pareizi kopt parketu?

sieviete kopj koka parketa grīdu

Lai jūsu koka grīda priecētu jūs ilgas desmitgades, ir svarīgi veikt pareizu kopšanu un atjaunošanu. Diemžēl, praksē ir bieži nācies saskarties ar gadījumiem, kad koka grīda nav kopta, un ir sabojāta līdz tādam stāvoklim, ka palīdzēt var vienīgi pilnīga pārslīpēšana. Tas ir dārgs un sarežģīts process. Daudz vienkāršāk ir ievērot dažus vienkāršus koka grīdas uzturēšanas un kopšanas principus. Mūsu klientiem visbiežāk piedāvājam parketa grīdas, kas ir apstrādātas ar cietvaska eļļu (hardwax oil). Šādas grīdas ir izturīgas un viegli kopjamas. Aplūkosim, kāda būtu pareiza parketa kopšana un kādi principi jāievēro!

Ikdienas kopšana

Ikdienas mazgāšana jāveic ar koka grīdām piemērotu mazgāšanas līdzekli. Mūsu piedāvājumā ir mazgāšanas līdzeklis Stalgen Floor Care, kas ir lieliski piemērots mūsu piedāvātajām parketa grīdām. Vienkārši pievienojiet mazgāšanas līdzekli Stalgen Floor Care ūdenim proporcijā 1:100, un veiciet mazgāšanu ar neabrazīvu mopu vai lupatu. Svarīgi neizmantot rupja auguma lupatu, kas var radīt skrāpējumus. Kā arī nav ieteicams lietot par daudz ūdens. Grīdai jābūt viegli mitrai, nevis slapjai! Ja koka grīda ir ļoti netīra, mazgāšanas līdzekļa proporciju pret ūdeni var palielināt. Ieteicams mitro uzkopšanu neveikt pārāk bieži, jo katra mazgāšanas reize tomēr noņem mikroskopisku kārtiņu no parketa grīdas apdares materiāla, un līdz ar to pietuvina laiku, kad būs nepieciešama atjaunošana.

Atjaunojošā kopšana

Atkarībā no lietošanas intensitātes un nolietojuma tempa, ieteicams veikt atjaunojošo parketa kopšanu. Šim mērķim piedāvājam atjaunojošo kopšanas līdzekli Stalgen Refresher. Tā sastāvā ir cietvaska daļiņas, kas atjauno nodilušo grīdas virsmu. Līdzeklis Stalgen Refresher jāuzklāj koncentrētā veidā, uz iepriekš nomazgātas grīdas. Stalgen Refresher vienkārši jāuzklāj uz grīdas ar tīru drānu vai mopu. Grīdai jāļauj nožūt, un pa to var staigāt aptuveni pēc 2 stundām. Pēc vajadzības procedūru atkārto.

Ieteikumi koka grīdas ekspluatācijai

Zemāk mūsu speciālista ieteikumi koka grīdas ekspluatācijai:

  • Izvairieties uz parketa grīdas atstāt izlietus šķidrumus. Ja ir gadījies izliet ūdeni, pēc iespējas ātrāk saslaukiet to. Ja tas netiks izdarīts, ūdens iesūksies starp parketa dēļiem un sāks bojāt tos, kā arī uz virsmas var veidoties pleķi. Vēl lielākā mērā tas attiecas uz vīnu un citiem krāsainiem šķidrumiem.
  • Visbiežākais koka grīdas sabojāšanas veids ir tās saskrāpēšana. Tāpēc izvairieties vilkt pa zemi smagus priekšmetus. Mēbeļu kājas ieteicams aplīmēt ar filčiem.
  • izvairieties no abrazīvu (smilts, melnzeme utt.) nokļūšanas uz parketa grīdas. Šāda tipa netīrumi radīs mikroskrāpējumus uz jūsu grīdas;
  • ja uz grīdas ir radies kāds grūti notīrāms netīrums, centieties izvairīties no beršanas, jo šādā veidā varat noberzt grīdas apdares līdzekli un radīsies pleķis. Labāk netīro vietu mēģināt intensīvāk mazgāt ar mikrošķiedras drānu un līdzekli Stalgen Floor Care;
  • kategoriski ieteicams neatstāt ziemas apavus uz koka grīdas, jo sāls un ūdens maisījums koka grīdu sabojās ļoti ātri un neatgriezeniski! Vislabāk ar ziemas apaviem vispār nekāpt uz koka grīdas, bet ja tomēr no tā nevar izvairīties, tad lietojiet gumijas paklāju, kas būs ūdens necaurlaidīgs!

Atcerieties, ka grīdas kalpošanas ilgums būs tieši proporcionāls jūsu rūpēm par to! Ja rodas jautājumi par jūsu koka grīdas kopšanu, droši sazinieties ar mums un centīsimies atbildēt uz visiem jūsu jautājumiem!

Nepieciešama palīdzība?

Mēs piedāvājam bezmaksas objekta apskati, tāmes sastādīšanu un konsultāciju.