Piemērotākais parkets apsildāmajām grīdām

divslāņu parketa dēļi

Mūsdienās aizvien biežāk kā ēku apkures sistēma tiek izvēlētas apsildāmās grīdas. Šāds risinājums tiek pielietots kā jaunbūvēs, tā arī veicot ēku renovāciju. Līdz ar to rodas jautājums, vai ir iespējams savienot apsildāmo grīdu sniegto komfortu un ērtības ar koka grīdu? Atbilde ir ‘’jā’’, tikai jāņem vērā dažas nianses – jāizvēlas pareizais parketa veids, un tehniski pareizi jāveic ieklāšana.

Ar visu mūsu piedāvāto parketa klāstu varat iepazīties ŠEIT.

Kādi koka grīdu veidi ir piemēroti apsildāmām grīdām?

Izvēloties koka grīdu ieklāšanai virs siltajām grīdām, ir svarīgi, lai temperatūras svārstības neradītu negatīvu ietekmi uz to. Pēc savas būtības, koks ir dabīgs materiāls, kuram piemīt iekšējie spriegumi, tam ir tendence žūstot deformēties un vērpties. Tāpēc, piemēram, masīvkoka grīdas dēļus ieklāt uz apsildāmās grīdas mēs neieteiktu. Bet šai problēmai ir risinājums – divslāņu parkets un divslāņu dēļi. Tie ir speciāli izstrādāti ieklāšanai uz apsildāmās grīdas. Atšķirība no masīvkoka grīdas segumiem ir tāda, ka divslāņu parkets sastāv no saplākšņa vai OSB pamatslāņa, un ozola vai oša virsējā slāņa. Šāda konstrukcija nodrošina, ka parkets nevērpjas un nemaina savu formu! Ir pieejami gan divslāņu parketa dēļi dažādos izmēros un šķirojumos, gan arī divslāņu skujiņas un divslāņu franču skujiņas parkets.

Divslāņu parketa dēļi

divslāņu parketa dēļi

Divslāņu skujiņas parkets

divslāņu skujiņas parkets

Divslāņu franču skujiņas parkets

divslāņu franču skujiņas parkets

Kas jāņem vērā, veicot ieklāšanu uz apsildāmās grīdas?

Betona pamatgrīdai jābūt pilnībā izžuvušai, un nepietiek vien ar to, ka tā vizuāli šķiet izžuvusi. Ir nepieciešams veikt pamagrīdas mitruma mērīšanu. Mūsu uzņēmuma meistaru rīcībā ir aparatūra mitruma mērīšanai, un ikvienā projektā mēs to obligāti veicam. Pieļaujams mitruma līmenis ir <2%. Ja mitrums ir 2 – 3,5%, ir iespējams izmantot poliuretāna grunti, piemēram, Kiilto PU 1000 Eco, ko šajā gadījumā klāj 2 kārtās. Pēc pamatgrīdas gruntēšanas un grunts nožūšanas, veicam parketa vai dēļu ieklāšanu ar līmēšanas metodi (‘’peldošā’’ tipa grīdu ar Click savienojumu mūsu piedāvājumā nav). Ieklāšanai obligāti ir jāizmanto līme, kas ir piemērota parketa ieklāšanai uz apsildāmās grīdas, piemēram, Stauf Multilayer vai Kiilto MS Silex. Ekspluatācijas laikā jāatceras, ka koka virsmas temperatūra nedrīkst pārsniegt 27°C.

Svarīgi arī novērtēt pamatgrīdas kopējo stāvokli – vai tā ir gluda, bez bedrēm vai kūkumiem. Jāatceras, ka jebkurš pamatgrīdas defekts pēc tam atspoguļosies uz ieklātās koka grīdas.

Mūsu uzņēmuma speciālistiem ir plaša pieredze koka grīdu ieklāšanā uz apsildāmajām grīdām! Darbus veicam augstākajā kvalitātē un ievērojot termiņus. Lūdzu sazinieties ar mums, izmantojot kontaktformu, un sagatavosim piedāvājumu tieši jūsu projektam!

Nepieciešama palīdzība?

Mēs piedāvājam bezmaksas objekta apskati, tāmes sastādīšanu un konsultāciju.