Kam jāpievērš uzmanību izvēloties grīdas segumu?

pareizi izvēlēts grīdas segums

Jebkurā būvniecības vai remonta procesā nākas pieņemt lēmumu par grīdas seguma izvēli. Dažādi koka grīdas segumi pelnīti ieņem savu vietu starp iecienītākajiem grīdas segumu veidiem. Ņemot vērā, ka koka grīda Jums kalpos vairākas desmitgades, ir svarīgi izdarīt pareizu izvēli starp dažādiem koka grīdas segumu veidiem! Ir jāņem vērā gan tehniski faktori, gan arī pats svarīgākais faktors – Jūsu gaume! Mēģināsim ieskicēt, kādi ir galvenie jautājumi, uz kuriem jāatbild koka grīdas izvēles procesā:

Divslāņu vai masīvkoka grīda?

Mūsu piedāvātās koka grīdas var iedalīt divās lielās grupās: divslāņu un masīvkoka. Divslāņu grīdas sastāv no apakšējā slāņa (saplāksnis vai OSB), un 3-4 mm ozola vai oša virskārtas. Divslāņu koka grīdas segumus var ieklāt uz betona (tai skaitā, uz apsildāmās grīdas), kā arī uz OSB, saplākšņa vai citiem pamatgrīdas veidiem. Ieklāšana notiek, līmējot divslāņu koka grīdas segumu pie pamatgrīdas. Divslāņu seguma priekšrocība ir arī tas, ka šāds segums ir noturīgs pret gaisa mitruma svārstībām, nevērpjas un neveido šķirbas. Varētu teikt – ieklāj un aizmirsti!

Piemērs – divslāņu dēļi

divslāņu dēlis

Masīvkoka parkets un grīdas dēļi visā biezumā (15 – 21 mm) sastāv no ozola. Masīvkoka grīdas segumus ieteicams ieklāt uz OSB vai saplākšņa pamatgrīdas. Neiesakām ieklāt uz betona pamatgrīdas un jebkāda veida apsildāmajām grīdām. Šāds grīdas segums ir nedaudz kaprīzāks pret gaisa mitruma svārstībām, masīvkoka grīda var ‘’staigāt’’ un veidot šķirbas.

Piemērs – masīvkoka dēļi

masīvkoka dēlis

Šeit vairāk par mūsu piedāvātajām parketa grīdām.

Dēļi vai skujiņa?

Jautājums par dizainu – vai vēlaties redzēt dēļu rakstu, vai arī skujiņas rakstu? Šis ir tīri gaumes jautājums, tāpēc izvēlieties to, kas Jums vizuāli labāk patīk! Gan viens, gan otrs variants ir pieejams gan kā divslāņu, gan kā masīvkoka tehniskais izpildījums. Abos variantos ir pieejami visdažādākie izmēri.

Piemērs – dēļu raksts

piemērs - dēļu raksts

Piemērs – klasisks skujiņas raksts

piemērs - klasisks skujiņas raksts

Piemērs – franču skujiņas raksts

piemērs - franču skujiņas parkets

Šķirojums. Zari, koksnes tekstūras variācijas – daudz, maz, vai nemaz?

Šis jautājums saistās gan ar gaumi, gan arī ar izmaksām. Koka grīdas segumi tiek iedalīti vairākos šķirojumos, sākot ar Rustic, kurā ir daudz zaru, līdz pat Premium, kas ir bezzaru, atlasīta koka grīda. Praktiskā ziņā atšķirību nav, jo zaru esamība nekādā veidā neapgrūtina grīdas lietošanu. Grīdas segums bez zariem būs dārgāks par segumu ar zariem.

Piemērs – Rustic šķirojuma dēļi (pieļauti zari, izteiktas koksnes toņu variācijas)

piemērs - Rustic šķirojuma dēļi

Piemērs – Premium šķirojuma dēļi (bez zariem, nelielas koksnes toņu variācijas)

piemērs - Premium šķirojuma dēļi

Apdares veids un tonis – gaišs, tumšs, dabīgs..?

Gaumes un praktiskas dabas jautājums – kādu apdares veidu izvēlēties, un kādu toni? No apdares veidiem visbiežāk tiek izvēlēta rūpnieciskā apdare ar cietvasku. Šis apdares veids nodrošina augstu nodilumizturību, ir viegli kopjams un atjaunojams, kā arī ir pieejama liela toņu izvēle. Turklāt tiek atvieglots ieklāšanas process, jo nav jāveic eļļošana vai lakošana uz vietas objektā. Visvieglāk ir kopjams un atjaunojams dabīgā (caurspīdīgā) toņa cietvasks, un tam līdzīgie toņi. Bet, piemēram, izteikti melnā grīda prasīs rūpīgāku kopšanu, jo būs labāk redzami putekļi.

Paraugs – grīda ar dabīgo (caurspīdīgo) cietvaska apdari

paraugs - dabīgais (caurspīdīgais) tonis

Paraugs – grīda ar gaišu apdari (tonis Super White)

paraugs - gaiša grīda

Paraugs – grīda ar tumšu apdari (tonis Chestnut)

paraugs - tumša grīda

Mums, kā parketa ieklāšanas uzņēmumam, lielākais gandarījums ir redzēt klienta acīs prieku un sajūsmu par jauno grīdu! Tāpēc esam gatavi iedziļināties Jūsu vēlmēs un palīdzēsim izvēlēties piemērotāko koka grīdu tieši Jums! Droši zvaniet vai rakstiet vai, un sāksim plānot Jūsu jauno grīdu kopā!

Nepieciešama palīdzība?

Mēs piedāvājam bezmaksas objekta apskati, tāmes sastādīšanu un konsultāciju.