Kā izvēlēties dēļus pirtij?

pirts telpa ar skaistiem pirts dēļiem

Pirts tradīcijām Latvijā ir gadsimtiem sena vēsture. Arī mūsdienās pirts jeb sauna nav zaudējusi savu aktualitāti, un ir lielisks līdzeklis gan veselības atgūšanai un nostiprināšanai, gan vienkārši atpūtai un spēku uzkrāšanai. Mūsu piedāvājumā ir pirts dēļi, kas Jums ļaus izbaudīt pirtī iešanas priekus ilgus gadus. Nereti tiek uzdots jautājums, kā izvēlēties pirts dēļus? Mēģināsim tikt skaidrībā.

Pirts apdarei piemērotas koku sugas

Tradicionāli celtniecībā pielietotie skujkoka apdares materiāli nebūs piemērotākais risinājums pirts apdarei. Tam ir vienkāršs iemesls – skujkoka materiāli (egle, priede) satur sveķus, kas pirts karstumā sāk izdalīties un var radīt ne tikai diskomfortu, bet pat apdegumus. Tāpēc pirts apdarei labāk izmantot lapu koku sugas, kas nesatur sveķus. Latvijā tradicionāli pirts apdarei tiek izmantota apse, melnalksnis un liepa. Praktiskā ziņā starp šīm sugām lielas atšķirības nebūs. Atšķirība ir vizuāla – apse un liepa ir gaišas, melnalksnis – tumšāks, ar sarkanīgu nokrāsu.

Apses apdares dēļi

apses pirts dēļi

Melnalkšņa apdares dēļi

melnalkšņa pirts dēļi

Liepas apdares dēļi

liepas pirts dēļi

Kvalitātes prasības

Svarīgākais ir izmantot labi žāvētu kokmateriālu. Saunas apdarē izmantojamo kokmateriālu mitrumam nevajadzētu pārsniegt 8-10%. Nepietiekami žāvēts kokmateriāls augsto temperatūru ietekmē var deformēties vai saplaisāt. Pats par sevi saprotams, ka pirts apdares dēļiem jābūt taisniem, nesavērptiem un bez plaisām. Nav vēlami arī zari, tajos var uzkrāties mitrums un netīrumi, kā arī ar laiku tie var izkrist. Svarīgi atcerēties, ka pirts telpa pēc pēršanās ir jāvēdina. Pretējā gadījumā uzkrāsies mitrums, kas ar laiku sāks bojāt pirts dēļus un samazinās to kalpošanas laiku.

Izmēri

Sienu apdares jeb apšuvuma dēļu (tautā saukti arī par vagonku) biezums ir 15 mm. Platumi ir dažādi, parasti 65 mm vai 85 mm, bet piedāvājam līdz pat 120 mm platus sienu apdares dēļus. Apdares dēļi savā starpā savienojas ar spundes un gropes savienojumu. Pie sienas karkasa tiek stiprināti vai nu ar naglām (izmantojot naglas ar nelielām galviņām un dzenot tās gropē) vai arī ar speciālām skavām, kas tiek stiprinātas pie karkasa un stipri atvieglo montāžas procesu.

Lāvas dēļu biezums ir 28 mm, platumi arī ir dažādi, pamatā piedāvājam 90 mm un 70 mm platus lāvas dēļus. Lāvas dēļi tiek skrūvēti no apakšas, lai skrūves nenonāktu kontaktā ar cilvēka ķermeni un neradītu apdegumus. Visus mūsu piedāvātās produkcijas izmērus un cenas varat apskatīt šeit.

Ar liepas dēļiem apšūta pirts telpa

Esam gatavi uzklausīt Jūsu vēlmes, un sagatavot piedāvājumu tieši Jūsu pirts celtniecības vajadzībām! Lūdzu sazinieties ar mums, un piedāvāsim Jums augstākās kvalitātes, Latvijā ražotus materiālus!

Nepieciešama palīdzība?

Mēs piedāvājam bezmaksas objekta apskati, tāmes sastādīšanu un konsultāciju.