• Augstākās kvalitātes koka grīdas un to ieklāšana

Divslāņu parkets

Divslāņu parketa ražošana tika uzsākta, jo aizvien vairāk klientu vēlējās ieklāt parketu uz apsildāmajām grīdām. Divslāņu parkets jeb divslāņu grīdas dēļi sastāv no bērza saplākšņa apakšējā slāņa, un ozola vai oša virsējā slāņa. Šāda konstrukcija nodrošina, ka parkets ‘’nestaigā’’, nevērpjas un neveido šķirbas, kā arī ir izturīgāks pret mitruma un temperatūras svārstībām. Šo iemeslu dēļ, divslāņu parketu ir iespējams līmēt uz betona pamatgīdas, tai skaitā, uz apsildāmajām grīdām.

Virsējā ozola vai oša kārta ir 3-4 mm bieza, un tas ir pietiekami, lai šos dēļus varētu vairākas reizes slīpēt un atjaunot. Tāpat kā masīvkoka dēļi, arī divslāņu parkets tiek slīpēts rūpnīcā, un pa perimetru parketa dēļiem ir fāzīte. Pēc ieklāšanas, vizuāli nav iespējams atšķirt masīvkoka dēļus un divslāņu parketu. Mūsu piedāvājumā ir arī divslāņu parketa dēlīši, ko iespējams ieklāt skujiņas rakstā.

   
 

Konstrukcija
Sastāv no diviem slāņiem- apakšējais slānis no bērza saplākšņa (9-12 mm), un virsējais slānis no ozola vai oša (3-4 mm). Virsējā kārta katram divslāņu dēlim sastāv no vienas veselas ozola vai oša lameles. Tā saucamo 3 rindu vai 3 strīpu parketa (kad parketa virsējā kārta sastāv no vairākiem maziem, atsevišķiem koka gabaliņiem) mūsu piedāvājumā nav. Mūsu piedāvāto divslāņu parketu pēc ieklāšanas nav iespējams atšķirt no masīvkoka grīdas dēļiem.

Izmēri
Biezums 12 vai 16 mm, platumi ir 165, 180, 210, 240, 300 mm. Garumi 1800, 2200, 2700 mm.

Ieklāšana
Divslāņu parketu iespējams ieklāt uz saplākšņa, OSB, kā arī betona pamatgrīdas. Iespējama ieklāšana uz apsildāmajām grīdām. Ieklāšana notiek, līmējot dēļus pie pamatgrīdas.

Slīpēšana
Divslāņu grīdas dēļi tiek slīpēti rūpnīcā, pēc ieklāšanas nav jāslīpē. Dēļiem ir spunde un grope sānos un galos, kā arī fāzīte (1mm plats nofrēzējums 45 grādu leņķī pa dēļa perimetru, kas savienojot dēļus, veido gropīti).

Apdare
Apdari iespējams veikt rūpnīcā (eļļošana dažādos toņos), vai arī pēc ieklāšanas objektā (eļļošana, lakošana vai cita veida apdare).

Šķirojums

Atkarībā no zaru daudzuma un citiem parametriem, grīdas dēļi tiek iedalīti vairākās šķirās. Jāpiebilst, ka visi zari ir špaktelēti, ārā krītošu zaru nav nevienā šķirā! Starp šķirām pastāv tikai vizuālas atšķirības, kvalitātes un ekspluatācijas ziņā atšķirību nav. Attēlos uzrādīti neapstrādāti dēļi. Jebkuras šķiras dēļus ir iespējams apstrādāt jebkurā tonī, saskaņā ar klienta vēlmēm.

 • Ozols Premium

  Minimālas koksnes toņu un tekstūru variācijas, praktiski bez zariem,  pieļaujas nelieli, saauguši punktveida zariņi ar diametru ≤5mm. Šīs šķiras dēļi tiek izmantoti izsmalcinātos un ekskluzīvos interjeros, ja klients nevēlas redzēt zarus, un ja cena nespēlē noteicošo lomu.

 • Ozols Select

  Nelielas koksnes toņu un tekstūras variācijas, pieļaujas mazi saaugušie zariņi ar diametru ≤20mm. Viena no populārākajām šķirām, jo tā ir kā kompromiss starp bezzaru dēļiem (Premium), un dēļiem ar lielākiem zariem (Classic un Rustic).

 • Ozols Living

  Nelielas koksnes toņu un tekstūras variācijas, pieļaujas mazi saaugušie zariņi ar diametru ≤20mm, plaisiņas ≤40mm garumā. Tiek pieļauta aplievas koksne (gaišākas koksnes joslas gar dēļu malām). Aplieva ir koksnes ārējā daļa, bet cietības un kvalitātes ziņā tā neatšķiras no pārējās koksnes. Atšķirība ir tikai vizuāla.

 • Ozols Classic

  Dažādas koksnes toņu un tekstūras variācijas, dzīvie zari bez izmēru ierobežojuma, špaktelētie zari ≤25mm. Netiek pieļauta aplievas koksne (gaišāka josla gar dēļu malām).

 • Ozols Rustic

  Dažādas koksnes toņu un tekstūras variācijas, dzīvie zari bez izmēru ierobežojuma, špaktelētie zari ≤75mm. Tiek pieļauta aplievas koksne (gaišāka josla gar dēļu malām). Šīs šķiras dēļi vislabāk atklāj ozola koksnes dabīgo skaistumu, ir redzama dažādu toņu un tekstūru koksne.

 • Osis Premium

  Bez zariem, ar nelielām dabīgām krāsu variācijām, nelielos daudzumos kodola un aplievas koksne. Šīs šķiras grīda ir ļoti gaiša, radīs telpā viegluma un plašuma sajūtu.

 • Osis Select

  Tiek pieļauti saauguši zari diametrā ≤25mm, nelielas, dabīgas krāsu variācijas, kodola un aplievas koksne. Populārākā šķira, kompromisa variants starp Premium un Rustic šķirām.

 • Osis Rustic

  Tiek pieļauti diametrā ≤40mm, dabīgas krāsu variācijas, kodola un aplievas koksne. Šīs šķiras dēļi vislabāk atklāj interesanto oša koka tekstūru. Katra dēlis ir ar savu  neatkārtojamu, savdabīgu ornamentu.

 • Daži no mūsu realizētajiem divslāņu parketa ieklāšanas projektiem