Kam jāpievērš uzmanība izvēloties grīdlīstes?

solideco bloga rakstu attēls

Grīdlīste jeb kājlīste ir interjera detaļa, kas ir atrodama gandrīz katrā mājā. Grīdlīstes tiek montētas remonta beigu posmā. Ieteicams grīdlīstu montāžu veikt arī pēc iekšdurvju montāžas, lai būtu iespējams precīzi piezāģēt grīdlīsti pie iekšdurvju aplodas jeb kleides. Grīdlīste pilda gan dekoratīvu funkciju, gan arī praktisku – pasargā sienas apakšējo daļu no bojājumiem. Dažreiz klienti izsaka vēlmi iztikt bez grīdlīstes montāžas, ar mērķi iegūt minimālisma dizainu. Teorētiski tas ir iespējams – spraugu starp sienu un koka grīdas segumu šajā gadījumā aizpilda ar mastiku. Taču mēs šādu risinājumu neiesakām, jo tad ir ļoti viegli sabojāt un nosmērēt sienas apakšējo daļu, piemēram, veicot uzkopšanas darbus. Mūsu uzņēmums piedāvā vairāku veidu grīdlīstes un to montāžas darbus. Aplūkosim, kādi ir pieejamie varianti un kā izvēlēties grīdlīstes?

Masīvkoka grīdlīstes

Klasisks risinājums, kas ir visbiežākā izvēle mūsu projektos. Mūsu sortimentā ir masīvkoka ozola un oša grīdlīstes dažādos izmēros un šķirojumos. Ir pieejamas gan atlasītas koksnes grīdlīstes bez zariem, gan arī līstes ar zariem, kas parāda koksnes dabīgo skaistumu. Šādas grīdlīstes ir ļoti izturīgas un kalpos ļoti ilgi. Visbiežāk masīvkoka grīdlīstēm tiek veikta tāda pati apdare, kā parketam attiecīgajā projektā. Piemēram, ja parkets tiek apstrādāts ar caurspīdīgo cietvasku, tad tāds pats tonis būs arī grīdlīstei. Vairāk par mūsu masīvkoka ozola un oša grīdlīstu piedāvājumu Jūs varat uzzināt šeit.

Piemērs – parketa dēļi ar pieskaņota toņa masīvkoka grīdlīstēm

masīvkoka grīdlīstes

MDF grīdlīstes

Aizvien lielāku popularitāti iegūst interjera dizaina risinājums ar baltām grīdlīstēm. Šajā gadījumā visbiežāk tās tiek izgatavotas no MDF (medium density fiberboard – vidēja blīvuma kokšķiedru plātne). Tas ir izturīgs, viegli kopjams materiāls, kas tiek plaši izmantots kokapstrādē, mēbeļu ražošanā un būvniecībā. MDF grīdlīstes ir pieejamas dažādos profilos un izmēros. Ir pieejams jebkurš tonis pēc RAL un NCS kataloga, bet visbiežāk MDF grīdlīstes tiek krāsotas baltā krāsā. Krāsošana notiek jau rūpnīcā un meistariem atliek tikai veikt grīdlīstes montāžu. Baltās grīdlīstes interjerā nodala grīdu un sienas, un izceļ attiecīgās virsmas krāsu. Vairāk par mūsu piedāvātajām MDF līstēm lasiet šeit.

Piemērs – skujiņas parkets ar baltām MDF grīdlīstēm

baltās MDF grīdlīstes

Grīdlīstu montāža

Mūsu piedāvāto grīdlīstu montāža notiek, līmējot tās pie sienas ar montāžas līmi. Ir iespējams arī veikt montāžu ar skrūvēšanu vai naglošanu, taču tad līste tik labi nepiegulēs pie sienas, un būs redzamas skrūvju vai naglu galvas. Mūsu meistari veic grīdlīstu montāžu akurāti un augstākajā kvalitātē, lai rezultāts Jūs patiesi priecētu!

Tirgū pastāv arī citi grīdlīstu veidi, piemēram, plastmasas līstes, kas tiek montētas ar dažādām klipšu sistēmām. Mūsu piedāvājumā šādu risinājumu nav. Izvēloties grīdlīstes pie mums, Jūs varat paļauties tikai uz savu gaumi – jebkurš no piedāvātajiem risinājumiem būs augstas kvalitātes un kalpos Jums ļoti ilgi! Droši sazinieties ar mums, un sagatavosim piedāvājumu tieši Jūsu projektam!

Nepieciešama palīdzība?

Mēs piedāvājam bezmaksas objekta apskati, tāmes sastādīšanu un konsultāciju.