• Augstākās kvalitātes koka grīdas un to ieklāšana

Grīdu ieklāšana

Mūsu uzņēmuma meistariem ir ilggadēja pieredze parketa ieklāšanas darbos.

Piedāvājam veikt parketa ieklāšanas darbus augstākajā kvalitātē. Piedāvājam veikt šādus darbus:

 • parketa dēļu, dēlīšu parketa ieklāšana;
 • parketa slīpēšana;
 • parketa apstrāde (eļļošana, lakošana, vaskošana);
 • parketa grīdu restaurācija, atjaunošana;
 • pamatgrīdas (melnās grīdas) izbūve.


Grīdas dēļus iespējams klāt uz dažādu veidu pamatgrīdas. Visizplatītākais paņēmiens ir dēļu klāšana, pielīmējot un pienaglojot tos pie koka pamatgrīdas –saplākšņa, OSB, slīpētiem veciem grīdas dēļiem. Taču iespējama arī grīdas dēļu ieklāšana uz betona. 21 mm biezos grīdas dēļus iespējams montēt arī uz lāgām (latām).

Jāatceras, ka masīvkoka grīdas dēļus un parketu ir iespējams ieklāt, tikai stiprinot (līmējot, naglojot) pie pamatgrīdas! "Peldošās" grīdas izveide nav iespējama!

Ieklāšana uz koka pamatgrīdas:

Parketa dēļi tiek pielīmēti un pienagloti vai pieskrūvēti pie pamatgrīdas (t.s. melnās grīdas). Šādā veidā tiek nodrošināta teicama stabilitāte un saķere ar pamatgrīdu. Dēļu piestiprināšanai izmanto naglas ar garumu vismaz 35 mm. Pirmā nagla dēlī ne tālāk kā 75 mm no grīdas dēļa gala. Attālums starp stiprināšanas vietām 200 mm. Minimālais naglu skaits dēlī 2 gab. Ieklāšana uzskatāmi parādīta attēlā.

Noteikumi attiecībā uz koka grīdu ieklāšanu un ekspluatāciju:

 1. Uzglabāšanas un ieklāšanas laikā telpas temperatūra jānodrošina ne zemāka par 15° C, gaisa relatīvas mitrums 45±5%. Grīdas dēļu ieklāšanu vēlams uzsākt nekavējoties pēc to piegādes.
 2. Grīdas dēļi jāuzglabā ražotāja iepakojumā (plēvē). Izsaiņošana jāveic tieši pirms ieklāšanas.
 3. Pamatgrīdai jābūt sausai, stabilai un taisnai, pretējā gadījumā dēlis ieņem pamatgrīdas formu. Pamatgrīdas mitrums nedrīkst pārsniegt 12 %.
 4. Pamatgrīdai jābūt tīrai. Ja pamatgrīda ir netīra (piemēram, ar apmetumu, krāsu), tad pirms dēļu uzklāšanas tā ir jāslīpē, lai nodrošinātu līmes saķeri.
 5. Gar sienām paralēli dēļu virzienam jāatstāj vismaz 10 mm izplešanās spraugas, kuras pēc ieklāšanas nosedz ar grīdlīsti.
 6. Grīdas dēļu apdari drīkst uzsākt tikai pēc līmes pilnīgas sacietēšanas.
 7. Apdari veic atbilstoši apdares materiāla lietošanas instrukcijai.
 8. Ekspluatācijas laikā telpās jānodrošina temperatūra ne zemāka par 15º C, relatīvais gaisa mitrums robežās starp 40–65%.
 9. Ja ieklāšanas vai ekspluatācijas laikā gaisa mitruma līmenis neatbilst iepriekš minētajam, nepieciešams lietot gaisa mitrinātājus vai kondicionierus-sausinātājus.
 10. Ekspluatācijas laikā jācenšas maksimāli novērst mitruma iedarbību uz koka grīdām. Uzkopšana jāveic ar mitru (nevis slapju) drānu, lietojot koka grīdām paredzētus uzkopšanas līdzekļus.