Masīvkoka grīdas dēļi

Masīvkoka grīdas dēļi ir klasiskākais no koka grīdu veidiem, kas ir pazīstams jau gadsimtiem. Mūsu piedāvātie dēļi tiek izgatavoti no rūpīgi atlasīta, augstākās kvalitātes kokmateriāla. Stingra kvalitātes kontrole visos ražošanas posmos, sākot ar koksnes žāvēšanu līdz pat gala apdarei, ļauj mums piedāvāt augstākās kvalitātes produkciju.

Masīvkoka dēļi tiek pilnībā izgatavoti no cēlkoka – ozola vai oša. Katrs dēlis tiek izgatavots no atsevišķas sagataves, un tas nav līmēts vai garumā saaudzēts. Dēļi tiek slīpēti jau rūpnīcā, līdz ar to pēc ieklāšanas slīpēšana nav jāveic. Dēļiem pa perimetru ir nofāzējums 45 grādos (savienojot dēļus, starp tiem veidojas neliela gropīte). Ir iespējams veikt rūpniecisko eļļošanu dažādos toņos vai arī veikt lakošanu vai eļļošanu pēc ieklāšanas objektā. 15 mm biezos masīvkoka grīdas dēļus vislabāk ir ieklāt uz saplākšņa, OSB, esošiem (vecajiem) grīdas dēļiem (ja tie ir gludi) vai cita veida koka pamatgrīdas.

Masīvkoka grīdas noliek, līmējot un naglojot dēļus pie pamatgrīdas, tos nedrīkst ieklāt kā ‘’peldošo’’ grīdu. 21 mm biezuma dēļus, papildus iepriekšminētajam, ir iespējams montēt arī uz lāgām (brusām). Nodrošinot atbilstošu kopšanu, šis produkts Jums kalpos daudzus gadu desmitus.

Cenas, EUR/m2 bez PVN

Masīvkoka grīdas dēļu cenas - Solideco SIA

Masīvkoka grīdas dēļi, slīpēti, špaktelēti, ar spundi un gropi no 4 pusēm, ar nofāzējumu no 4 pusēm.
Rūpnieciskās eļļošanas cenas: 3,60 EUR/m2 (caurspīdīgā eļļa), 4,30 EUR/m2 (tonētā eļļa) + 21,00 EUR fiksētā maksa par pasūtījuma sagatavošanu.

Divslāņu parkets

Divslāņu parkets ir salīdzinošs jaunums koka grīdu pasaulē. Tas tika ieviests ražošanā 20.gs. sešdesmitajos gados. Salīdzinot ar masīvkoka dēļiem, divslāņu parketa lielākā priekšrocība ir mazāks jūtīgums pret mitruma svārstībām pamatgrīdā un telpas gaisā.

Līdz ar to, divslāņu parketu ir iespējams ieklāt arī uz betona pamatgrīdas, tai skaitā, arī uz apsildāmās grīdas. Mūsu piedāvātais divslāņu parkets sastāv no bērza saplākšņa apakšējās kārtas, un ozola virskārtas. Virsējā kārta ir 3-4 mm bieza, un tas ir pietiekami, lai šo parketu varētu vairākas reizes slīpēt un atjaunot.

Tāpat kā masīvkoka dēļi, arī divslāņu parkets tiek slīpēts rūpnīcā, un pa perimetru tiem ir fāzīte.

Pēc ieklāšanas, vizuāli nav iespējams atšķirt masīvkoka dēļus un divslāņu parketu.

Šķirojums

Atkarībā no zaru daudzuma un citiem parametriem, grīdas dēļi tiek iedalīti vairākās šķirās. Jāpiebilst, ka slīpētajiem dēļiem visi zari ir špaktelēti, ārā krītošu zaru nav. Starp šķirām pastāv tikai vizuālas atšķirības, kvalitātes un ekspluatācijas ziņā atšķirību nav.

Lūgums ņemt vērā, ka dēļu tonim fotoattēlos ir tikai ilustratīva nozīme – jebkuras šķiras dēļus ir iespējams pasūtīt jebkurā no pieejamajiem toņiem, nevis tikai attēlā redzamajā. Pieejamo toņu paleti skatīt šeit.

Ozols Premium

Minimālas koksnes toņu un tekstūru variācijas, praktiski bez zariem, pieļaujami nelieli, saauguši punktveida zariņi ar diametru ≤5mm. Šīs šķiras dēļi tiek izmantoti izsmalcinātos un ekskluzīvos interjeros, ja klients nevēlas redzēt zarus un ja cenai nav noteicoša loma.

Ozols Select

Nelielas koksnes toņu un tekstūras variācijas, pieļaujami mazi saaugušie zariņi ar diametru ≤20mm, plaisiņas ≤40mm garumā. Viena no populārākajām šķirām, jo tā ir kā kompromiss starp bezzaru dēļiem (Premium) un dēļiem ar lielākiem zariem (Classic un Rustic).

Ozols Classic

Dažādas koksnes toņu un tekstūras variācijas, zari ≤75mm, plaisas ar platumu ≤6mm. Atšķirība no Rustic šķiras ir tas, ka netiek pieļauta aplievas koksne (gaišāka josla gar dēļu malām).

Ozols Rustic

Dažādas koksnes toņu un tekstūras variācijas, zari ≤75mm, plaisas ar platumu ≤6mm. Tiek pieļauta aplievas koksne (gaišāka josla gar dēļu malām), līdz 10 % no dēļu laukuma. Šīs šķiras dēļi vislabāk atklāj ozola koksnes dabisko skaistumu, ir redzama dažādu toņu un tekstūru koksne.

Osis Premium

Bez zariem, ar nelielām dabiskām krāsu variācijām, nelielos daudzumos kodola un aplievas koksne. Šīs šķiras grīda ir ļoti gaiša, radīs telpā viegluma un plašuma sajūtu.

Osis Select

Tiek pieļauti saauguši zari diametrā ≤25mm, nelielas, dabiskas krāsu variācijas, kodola un aplievas koksne. Populārākā šķira, kompromisa variants starp Premium un Rustic šķirām.

Osis Rustic

Tiek pieļauti diametrā ≤40mm, dabiskas krāsu variācijas, kodola un aplievas koksne. Šīs šķiras dēļi vislabāk atklāj interesanto oša koka tekstūru. Katra dēlis ir ar savu neatkārtojamu, savdabīgu ornamentu.

Apdare

Koka grīdām pirms ekspluatācijas uzsākšanas ir jāveic apdare – lakošana vai eļļošana. Nereti rodas jautājums, kuru no šiem apdares veidiem izvēlēties, kādas ir to priekšrocības un trūkumi?

Lakošana tiek veikta pēc dēļu ieklāšanas objektā. Laka aizpilda koksnes poras un veido nodilumizturīgu kārtiņu. Parasti lakošana tiek veikta 3 kārtās, starp tām veicot starpslīpēšanu. Lakota grīda ir viegli kopjama un izturīga pret nodilumu. Mēs klientiem piedāvājam veikt grīdu lakošanu ar augstas kvalitātes vācu ražojuma lakām. Pirms lakošanas grīdu ir iespējams beicēt (piešķirt tai dažādus toņus). Ir pieejamas spīdīgas, matētas un pusmatētas lakas.

Eļļošanu ir iespējams veikt 2 veidos – pēc grīdu ieklāšanas objektā, gan arī jau iepriekš, ražotnē. Papildus aizsardzībai rūpnīcā ir iespējams dēļiem uzklāt cietā vaska kārtu. Pasūtot rūpnieciski eļļotus dēļus, pēc ieklāšanas objektā vairs nav jāveic nekādi apdares darbi. Eļļota grīda "elpo", tā izskatās dabiskāka nekā lakota, taču prasa rūpīgāku kopšanu. Zemāk skat. toņus, kādos ir iespējams pasūtīt rūpnieciski eļļotus ozola un oša grīdas dēļus.

Rūpnieciskās eļļošanas cenas: 3,60 EUR/m2 (caurspīdīgā eļļa), 4,30 EUR/m2 (tonētā eļļa) + 15,00 EUR fiksētā maksa par pasūtījuma sagatavošanu. Cenas bez PVN.

Ozols

Ozols Extra White

Ozols Sand

Ozols Light White

Ozols Graphit Lite

Ozols Graphit

Ozols Caurspīdīgs

Ozols Tabac

Ozols Havanna

Ozols Coral

Ozols Antique

Ozols Marrone

Ozols Moorland

Ozols Chestnut

Ozols Onyx

Ozols Schwarz

Osis

Osis Extra White

Osis Sand

Osis Light White

Osis Graphit Lite

Osis Graphit

Osis Caurspīdīgs

Osis Tabac

Osis Havanna

Osis Coral

Osis Antique

Osis Marrone

Osis Moorland

Osis Chestnut

Osis Onyx

Osis Schwarz